Джерело безперебійного живлення: як вибрати та де купити ДБЖ у Львові?

Немає жодного українця, який би не відчув на собі зимові блекаути 2023. Саме тому тепер кожен хоче підготуватись та мати план Б на випадок ймовірних відключень енергії. Ми радимо мати вам план ДБЖ, який забезпечить безперебійну роботу приладів навіть за відсутності світла.
📎 Що це таке?
📎 Які є види ДБЖ?
📎 Як правильно вибрати ДБЖ? 
📎 Коли варто віддати перевагу ДБЖ, а не генератору чи зарядній станції?

Після прочитання цієї статті ви знайдете для себе відповіді на всі ці запитання.


📌 Що таке ДБЖ?
Джерело безперебійного живлення (англ. UPS) — це прилад, який забезпечує автономну роботу приладів при повному відключенні від електромережі, а також захищає електроприлади від різноманітних перепадів напруги, які виникають в електромережі. 

📌 Виходячи з цього розрізняють 4 види ДБЖ:
Резервний (Off-line)
Інтерактивний (Line-interactive)
Подвійне перетворення (On-line, double-conversion)
Гібридний (інверторний)

Який серед всіх цих видів UPS підійде вам на випадок блекаутів? 

Це гібридний (інверторний) ДБЖ із зовнішнім акумулятором та можливістю підключення акумулятора.

📌 На що звернути уваги при виборі такого UPS?
1. Наявність власного акумулятора чи можливість підключення зовнішнього.
Є безперебійники, які мають власний акумулятор, наприклад, EcoFlow. Мінус тому, що заряд ємності невеликий. 

Якщо ви хочете забезпечити будинок на довготривалий час, то краще встановити інвертор + зовнішній акумулятор (гелевий або літіє-залізофосфатний). Щоб детальніше прочитати про акумулятори, натисніть сюди.

2. Форма синусоїди
Синусоїда – ідеальна для електроустаткування форма напруги сигналу, яку видають на виході джерела безперебійного сигналу зі спеціальною модифікацією інвертора. Вона буває модифікована та чиста.
Для комп'ютерної техніки підійдуть пристрої з модифікованою синусоїдою.  

А для безперебійної роботи газових котлів, електронасосів, холодильників та всіляких електродвигунів варто вибирати ДБЖ із чистою синусоїдою.

3. Потужність, яку може пропустити через себе і загальний заряд ємності
Ці обидві характеристики різняться в кожному інверторі, тому опирайтесь на кількість та потужність техніки, яку будете підключати.
Наприклад, якщо у вас акумулятори на 10 кВт, то ваша техніка з потужністю 2кВт*год зможе працювати майже 5 годин. 

Отже, зараз ми розберемо як вибрати в будинок гібридну ДБЖ на чистій синусоїді з підключенням акумуляторів
 
📌 То як покроково вибрати в будинок ДБЖ?
Крок 1.
Вирішіть, які електроприлади ви 100% буде використовувати під час відключень. Це може бути чи певне електрообладнання (освітлення, котел, насос, холодильник, гаджети) або весь будинок.
 
Крок 2.
Розрахуйте навантаження. Тобто прорахуйте скільки годин буде працювати обладнання чи квартира і, яку кількість електроенергії необхідно для живлення у Вт*год. Щоб дізнатись, як розраховувати таке навантаження натисність сюди.

Крок 3.
Підберіть обладнання для ДБЖ, враховуючи навантаження.
Тобто якщо потрібно заживити безперебійником тільки один холодильник, газовий котел чи насос, то достатньо придбати простий інвертор на 500 ВТ, або перетворювач напруги з зарядним пристроєм. Наприклад, ось такий (фото приладу з характеристиками)


Якщо вам потрібно більше електроенергії, то варто придбати інвертор в комплекті з акумулятором. 
 Коли це система до 1кВт, то вам достатньо одного акумулятора на 12В 100А*год ємністю (це 1200Ва). Такого акумулятора вам вистачить для роботи холодильника або котла потужністю 300Вт приблизно на 3-4 години. Якщо ви хочете підключити роутер, зарядити телефони і мати освітлення, то такого акумулятора вам вистачить на 7-8 годин і навіть більше. (приклад акумулятора з фото)

​Якщо бажаєте підключити більшу групу розеток, кімнату чи навіть квартиру, то потрібно підбирати більш потужний інвертор і потужніші акумулятори. Наприклад: можна підібрати інвертор на 3кВт і тоді до них потрібно акумулятор на 24Вт. Це буде виглядати ось так (приклад з фото)

В реальності споживання електроенергії у вас буде менше і якщо основними електроприладами будуть: холодильник, котел, ноутбуки, освітлення, зарядки, то ваше споживання буде становити приблизно 500-700Вт і акумулятора вистачить на 7-8 годин. А коли ввімкнеться звичайне електропостачання, то акумулятор почне автоматично заряджатись від мережі. 

📌 Коли варто віддати перевагу ДБЖ, а не генератору чи зарядній станції?
📎 Велика перевага інвертора + акумулятора в тому, що він автоматично переходить на розрядку акумуляторів, коли зникає основне джерело електроенергії. І при відновленні теж автоматично переходить на мережу. Тобто ви раз підключили, а тоді без хвилювань займаєтесь рутинними справами. Й не боїтесь залишити оселю, коли вдома працює такий ДБЖ.
До того ж, до інверторів можна підключити сонячні панелі, які навіть можна розмістити на балконі і отримати додаткове джерело живлення електроенергії.

📎  Перевага зарядної станції у тому, що можете її переносити в будь-які місця. Однак і недолік є, адже станція не може автоматично вмикати резерв. Це потрібно кожного разу вручну вмикати і вимикати. 

📎 Перевага генератора — бюджетніший варіант за попередні моделі. Однак має і значний недолік — розташування, адже в квартирі його заборонено ставити.