Вибір відповідних сонячних панелей має велике значення. Багато факторів беруться до уваги перед здійсненням покупки. Акумулятори є одним з найважливіших елементів автономних сонячних систем для резервної станції зберігання енергії в дощові / похмурі дні або вночі. По-перше, Вам потрібно зрозуміти, що Ви хочете отримати від акумулятора.

Sanlarix підготував коротку довідку про найпопулярніші типи акумуляторів, щоб допомогти Вам вибрати правильний.

Гелеві акумулятори
Гелевий акумулятор складається з силікагелевої мережі та гелю сірчаної кислоти як електроліт. Електроліт залишається в колоїдному стані, заповнюючи собою простір між мембраною та позитивним та негативним полюсами. Гель оточує електроліт із сірчаної кислоти і не витікає назовні. Це робить гелеві батареї дуже стійкими до вібрацій.

Крім того, акумулятори гелю мають тривалий термін служби і вони більш безпечні у використанні. До переваг ми також можемо віднести цикл глибокого розряду. Це робить їх відповідними для всіх аварійних застосувань та тестування сонячних проектів.

Крім того, режим низького розряду є однією з характеристик акумуляторів гелів. Вони можуть бути повністю розряджені та не вимагають будь-якого особливого обслуговування. Їх підзарядка відбувається повільно, тому що батарея не пристосована до високих струмів заряду та розряду.

Акумулятори літієві
В даний час застосування літієвих акумуляторів збільшилося через невелике падіння цін за останні п'ять років. За даними Statista, ринок літієвих батарей зросте за GACR на 14,6 відсотка в 2026 році.

Існує три основні типи літієвих акумуляторів: потрійні, манганатові та залізофосфатні.

Останній тип може бути ідеальним рішенням для використання у галузі відновлюваних джерел енергії. Низькі експлуатаційні витрати, стабільні хімічні матеріали, моніторинг стану активності та легка вага підвищують зручність встановлення та транспортування.

LifePo4 BATTERY Залізофофатний літієвий акумулятор
Ще однією істотною перевагою літієвих акумуляторів є можливість використання всієї накопиченої енергії. Більше того, вони заряджаються вдвічі швидше, ніж традиційні акумулятори.

Насправді, літієві акумулятори підходять для більшості застосувань, таких як: електромобілі, сонячні батареї та установки, віддалений моніторинг та багато іншого.

Гелеві VS Літієві акумулятори - що вибрати?
Порівняльний аналіз гелевих та літієвих акумуляторів
На завершення даного аналізу ми зібрали всі дані в таблицю вище:

— Літієві батареї підходять для значно ширшого температурного діапазону.

— Нормальна температура зберігання або заряджання повинна становити 0°C. Інакше зарядка обох видів не буде успішною.

— Вага акумулятора гелю дорівнює двом літієвим.

— Як гелеві, так і літієві акумулятори безпечні для застосування та транспортування. Гелеві мають стабільний хімічний ефект усередині. У літієвих – найкраща BMS (система управління батареями) для захисту батареї.

— Гелеві акумулятори дешевші за літієві на 50%.

Наша порада
Sanalrix пропонує вибирати батареї відповідно до Вашого призначення та в межах найбільш відповідної ціни. Гелеві акумулятори є найкращими для тестування або менш дорогих сонячних проектів. Літієві батареї хороші для тривалого встановлення і допомагають уникнути частої заміни.